Ta se ve finále střetne s Američankou Venus Williamsovou, která dnes porazila Šahar Peerovou z Izraele hladce 6:3 a 6:0.

Díky finálové účasti se devětadvacetiletá Williamsová posune na druhé místo světového žebříčku hned za svou sestru Serenu. V případě celkového vítězství dostane prémii 620.000 eur (téměř 16 milionů korun).

Třiadvacetiletá Šafářová usilovala v Madridu o druhou finálovou účast v sezoně. Jejím letošním maximem je finále turnaje v Paříži, kde podlehla Rusce Jeleně Dementěvové. Postupem do semifinále v Madridu si zajistila 450 bodů do žebříčku a prémii 135 tisíc eur.

Sval si Šafářová natáhla už na turnaji v Římě. "Od té doby jsem neměla čas na regeneraci. Navíc tady v Madridu jsem měla těžké třísetové zápasy," řekl dopisovatelce ČTK brněnská rodačka. Zranění prý není vážné. "Nebudou to týdny. Budu se snažit dát to co nejdřív do pořádku," uvedla.

Ze Španělska zamíří na týden domů a potom se vydá na French Open. "Madrid byl skvělý turnaj a jsem ráda, že jsem dokázala zahrát soustu dobrých zápasů. Budu se na to snažit v Paříži navázat," prohlásila.

Nadal je opět druhý

V mužském turnaji si španělský tenista Rafael Nadal zajistil druhé místo ve světovém žebříčku. Posun mu zaručila finálová účast, kterou si dnes vybojoval vítězstvím nad krajanem Nicolasem Almagrem 4:6, 6:2 a 6:2.

Pokud uspěje i v nedělním duelu o titul, překoná rekord Američana Andreho Agassiho v počtu vítězství na turnajích série Masters. Zatím jich mají oba 17. Nadalovým soupeřem bude buď světová jednička Švýcar Roger Federer, nebo další Španěl David Ferrer.

Nadal letos ještě na antuce neprohrál zápas, s Almagrem ale ztratil první set v turnaji. Během úvodní sady dokonce prohrál třikrát vlastní servis, v dalším průběhu už ale svému soupeři nedal šanci.

Posun na druhé místo světového žebříčku už si v týdnu zajistila také Venus Williamsová. Američanka dnes porazila i v pátém vzájemném utkání Peerovou, která proti bývalé světové jedničce za svou kariéru ještě neuhrála ani set.