I Češi byli mezi pasažéry německé výletní lodě, která musela být  v neděli evakuována v Norsku kvůli požáru. Všichni evakuovaní jsou už v pořádku v hotelu, žádní zranění nejsou.

Na palubě luxusní německé výletní lodi MS Deutschland bylo více než 600 lidí. Na pevninu museli odejít cestující a velká část posádky, na lodi zůstaly jen "klíčové osoby", informovala agentura DPA. Úřady nehlásily žádné zraněné.

Podle norských médií byl požární poplach na palubě vyhlášen v 12:30 SELČ. Ani do pozdního odpoledne požár nebyl uhašen. Očití svědkové hovořili o silném kouři vycházejícím z komína parníku.

Šéf norského záchranného týmu Per Fjeld řekl, že nemá informace o případných zraněných. Na palubě podle něj bylo 364 cestujících, mezi nimiž je mnoho starších lidí, 241 členů posádky a dva norští lodivodové.

Podle DPA bylo mezi pasažéry 334 Němců, mezi členy posádky 108. Evakuovaní loď opouštěli spořádaně. Ani několik hodin po vyhlášení poplachu však nebylo potvrzeno ukončení evakuace.

Požár vypukl ve strojovně německé výletní lodě dlouhé 175 metrů. Dalšímu šíření ohně podle norských záchranářů zabránily protipožární dveře. Podle centrály norských záchranářů je situace "pod kontrolou".

MS Deutschland je vlajkovou lodí německého lodního dopravce Peter Deilmann. V neděli večer se měla z malebného Hardangerského fjordu vydat do Hamburku a odtud měl "plovoucí pětihvězdičkový hotel" v úterý vyrazit na plavbu do Londýna a Skotska.

Němci znají MS Deutschland z televizního seriálu Das Traumschiff (Loď snů), jehož děj se odehrává na palubě výletní lodě plující kolem světa z jednoho přístavu do druhého.

Související