Autobus s českými turisty havaroval ráno v Chorvatsku. Jednadvacet z nich vyvázlo z s lehkými zraněními, 19 jich bylo následně ošetřeno v nemocnici.

"Kromě čtyř žen, které mají zůstat v nemocnici v Pule na pozorování do pondělí, byli všichni po ošetření propuštěni," sdělila Jindra Malá z konzulárního jednatelství.

Autobus písecké CK Kellner havaroval zhruba 12 kilometrů od Umagu na pobřeží Istrie. Spolumajitel kanceláře Pavel Kellner řekl telefonicky agentuře ČTK, že podle jeho informací se nehoda stala kolem 5:00 SELČ u města Novi Grad.

Za silného deště dostal autobus, který mířil do města Rabac, smyk, sjel ze silnice a převrátil se. Podle chorvatské policie nepřizpůsobil řidič autobusu jízdu stavu vozovky. Podle serveru 24sata.hr neměl český řidič v okamžiku nehody v krvi alkohol.

Autobus rozvážel Čechy do tří hotelů, když se nehoda stala, byla už jedna skupina turistů ubytována. V autobuse bylo při nehodě podle Malé 31 cestujících a dva řidiči.

Turisté už byli za pomoci chorvatských hasičů rozvezeni do svých hotelů, jen jediná žena se rozhodla nepokračovat v dovolené a nyní se řeší, jakým způsobem se vrátí do Česka.

Čtyřem ženám, které zůstaly v nemocnici se zlomeninami a otřesem mozku, vyřeší návrat do ČR pojišťovny. CK je připravena vrátit zraněným klientům, kteří se rozhodnou pro návrat domů, peníze.

Podle viceprezidenta a mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomia Okamury je CK Kellner členem AČCKA. Kancelář, která je na trhu 17 let, používá posledních deset let stejného autobusového dopravce. Podle Okamury jde o první případ, kdy se této kanceláři a tmuto dopravci stala takováto nehoda.

Chorvatsko je nejpopulárnější českou zahraniční dovolenkovou destinací, loni tam strávilo dovolenou 814 tisíc Čechů.

Související