Týden poté, co jí plavbu povolil nizozemský soud, to dnes dívka oznámila na svém blogu.

Laura Dekkerová se rok přela s úřady a soudy o to, aby mohla jako nejmladší člověk v historii sama obeplout svět. V úterý jí dal zelenou soud v nizozemském Middelburgu.

Dekkerová upřesnila, že už ve středu v 9:00 vypluje do Portugalska, kam ji ještě bude doprovázet otec. Odtud už prý popluje sama. "Datum vyplutí z Portugalska ještě není známo," napsala dívka na svém webu. Z Portugalska chce pokračovat přes Atlantik do Ameriky. Cestu si rozplánovala na dva roky. Zpátky v Nizozemsku chce přistát v létě roku 2012.

Pokud se jí dobrodružný kousek podaří, překoná Laura dosavadní věkový rekord Australanky Jessiky Watsonové, která svou plavbu kolem světa úspěšně dokončila 15. května, tři dny před 17. narozeninami.

Nizozemský soud tento týden odmítl prodloužení doby, po kterou byla dívka svěřena státní péči, a předal odpovědnost za ni znovu rodičům. K vyplutí dcery na moře tak už stačil jen jejich souhlas.

plánovaná trasa cesty Laury Dekker

Trasa plánované cesty mladičké jachtařky kolem světa

Laura se narodila na Novém Zélandu a strávila první čtyři roky života na moři. Otec ji už ve čtyřech letech začal učit plachtit.

čtrnáctiletá jachtařka Laura Dekker
Související