Telefonica O2 ČR svolává na 10. září 2010 mimořádnou valnou hromadu. Důvodem je především možná změna formy akcií díky novele zákona o veřejných zakázkách. Rozhodné datum pro účast na valné hromadě je 3. září.

Na programu mimořádného jednání akcionářů je jeden stěžejní bod, kterým je projednání změny formy akcií společnosti na akcie na jméno (registrované) z akcií na doručitele.


Poslanecká sněmovna přijala v závěru května komplexní novelu zákona o veřejných zakázkách, kterou připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR). Novela má vstoupit v platnost 15. září.

"Novela vyřazuje při zachování současného stavu ze všech veřejných tendrů řadu velkých společností, mezi nimi například ČEZ, Komerční banku, Českou spořitelnu i Telefóniku O2, s akciemi na majitele. Snaha zákonodárců o větší transparentnost tendrů tím z účasti v soutěžích automaticky vyloučila ty společnosti, které mají druhou povolenou formu akcií - akcie na majitele," vysvětlil Tomáš Němeček ze serveru Patria Online.

Podle serveru se na MMR se už dopisem obrátila Komerční banka a také Svaz podnikatelů ve stavebnictví. Firmy Eurovia, Hochtief a nyní i Telefónika O2 již rozhodly o svolání valných hromad

"Smysl novely, a to boj s korupcí, je chvályhodný, tato forma ale přinese všem společnostem obchodovaným na burze zcela zbytečné komplikace. Budeme nuceni svolat mimořádnou valnou hromadu, kde požádáme naše akcionáře o změnu akcií z majitele na jméno," uvedl již v reakci na zprávy o přijetí novely Jakub Chytil, šéf právního oddělení Telefóniky O2.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru