Zajímavý program pro bohaté podnikatele, s takovým nápadem v úterý přišla vláda v černohorské Podgorici. Kdo v zemi investuje 500 tisíc eur, bude na oplátku přivítán jako nový občan.

Tzv. program ekonomického občanství má za cíl především přilákat na území Černé Hory další společnosti. A jako její noví občané budou moci využívat takových výhod jako jsou například nižší daně a náklady pro jejich firmy.

Opozice ale vládní návrh kritizuje a varuje před možným zneužitím. Její lídr Nebojsa Medojevič prohlásil, že nabídka přitáhne pouze "magnáty a zkorumpované politiky na útěku". A to podle něj zcela jistě ublíží důvěryhodnosti země na mezinárodní scéně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.