Vysokým skóre 4:1 rozstříleli čeští fotbaloví reprezentanti tým Lotyšska. V Liberci stříleli branky po změně stran Bednář, Fenin, Pospěch a Necid. Pro českou reprezentaci šlo o poslední herní prověrku před zářijovým vstupem do kvalifikace EURO 2012. Před utkáním, které se hrálo v Liberci, předali čeští fotbalisté hejtmanovi tamního kraje, postiženého povodněmi, symbolický šek na 500 000 korun, určených pro oběti neštěstí.

Lotyši hráli v sevřeném obranném bloku, který Češi brzy začali chytrou kombinací rozevírat. Haprovala jen koncovka.
V 7. minutě Rosický posunul míč Feninovi, jehož rána přeletěla břevno soupeřovy branky. Chvíli nato Fenin kolmou přihrávkou před brankou našel Bednáře, rychleji se však zorientoval Ivanovs, který míč odpálil.

V čisté šanci se ve 14. minutě objevil Hübschman. Jenže výborný zákrok si připsal brankář Vanins, který si posléze poradil i s Plašilovým pohotovým pokusem. Relativně efektivní ofenzivní manévry ale Češi dokázali předvádět zhruba jen do 20. minuty, pak se z jejich hry kvalita a kreativita začaly vytrácet. A s nimi i šance.

Zdlouhavá rozehrávka k ničemu nevedla, navíc spoustu míčů kazil zejména Polák, na jehož psychice i nízké míře rozehranosti se podle všeho projevil fakt, že s ním v Anderlechtu již nepočítají.

Až těsně před půlí předvedl blyštivější moment, kdy si nasprintoval do šestnáctky a vyslal vpravdě gólovou přihrávku. Jenže Fenin na ni o centimetry nedosáhl a za ním stojící Pospěch se v čisté šanci totálně ukopl... Hráče do šaten vyprovázel pískot.
V úvodu druhé půle přišel český nápor. Hubník ještě po standardní situaci hlavou minul. Brzy však přišla chyba lotyšského krajního obránce, po níž se k míči dostal Plašil, který po svém průniku ideálně našel Bednáře, jenž otevřel skóre.

Češi po poločase ještě přidali

V 54. minutě pak lotyšská obrana jen ztečovala, ale neodvrátila Pospěchův centr, který se tak dostal k důraznému Feninovi - 2:0. Třetí gól českého týmu mohl po rohovém kopu vsítit Bednář, jenže netrefil dobře hlavou míč, který se na ni snášel.
Po hodině hry proběhlo velké střídání, trenér Bílek provedl hned čtyři změny naráz. Místo Rosického uchopil dirigentskou taktovku veterán Štajner. Ten hned hledal chytrou přihrávkou dalšího nového muže na trávníku Necida, jenže lotyšský gólman dobře přečetl hru a byl u balonu dříve.

Tým prostřídal i soupeř - a do jeho rozklíženější obrany zasahovali Češi stále údernější útoky. V 74. minutě připravil Necid gólovou pozici Pospěchovi, který za to prudkou střelou poděkoval - 3:0. Na Kadlecových kopačkách se pak rozjela akce před čtvrtým gólem. Lafatovi sice střela nesedla, ale napravil to přesnější Necid. Soupeř korigoval skóre v posledních sekundách utkání.

Přípravné fotbalové utkání v Liberci:
Česká republika - Lotyšsko 4:1 (0:0)
Branky: 49. Bednář, 54. Fenin, 74. Pospěch, 77. Necid - 90.+2 Cauna. Rozhodčí: Dankovskyj - Plužnik, Kalamendik (všichni Ukr.). ŽK: Pudil, Plašil, Hübschman - Laizans, Grebis. Diváci: 7456.

ČR: Drobný - Pospěch, Hubník, Kadlec, Pudil (46. Rajnoch) - Plašil (78. Černý), Hübschman, Polák (62. Holek), Rosický (61. Štajner) - Fenin (62. Lafata), Bednář (61. Necid). Trenér: Bílek.
Lotyšsko: Vanins - Klava, Ivanovs, Gorkšs, Mihadjuks - Pereplotkins (73. Solonicins), Rafalskis (80. Fertovs), Laizans (60. Lazdinš), Rubins (46. Žigajevs) - Verpakovskis (69. Grebis), Karlsons (60. Cauna). Trenér: Starkovs.