Španělští hasiči v pondělí pokračují v boji proti požáru, který propukl v neděli na ostrově Ibiza a vyžádal si evakuaci asi 1200 lidí. Turistům hrozilo, že budou zablokováni na pláži, kterou oheň obklíčil. Informovala o tom s odvoláním na španělské záchranáře agentura AFP. Podle mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Okamury, lze předpokládat, že mezi evakuovanými mohlo být několik českých turistů.

Nedělních plážových oslav se zúčastnilo asi 1200 osob, které pak musely být evakuovány, především v lodích po moři, protože jim hrozilo, že zůstanou uvězněny v zátoce Benirrás. Několik lidí utrpělo lehká zranění, uvedli místní záchranáři.

S živlem se potýkají všichni hasiči z Ibizy, jimž pomáhají také kolegové ze sousedního ostrova Mallorca. Zatím lehlo popelem asi 100 hektarů porostů.

Podle Okamury může být teď na Ibize asi 400 až 500 českých turistů. Evakuovaná zátoka je turistická oblast, kterou využívají hlavně britské kanceláře. Na Ibizu nelétají chartery, ale létá tam Travel Service a Smart Wings. Proto je na ostrově hodně individuálních turistů.

Související