Jako budoucí vůdce se představil nejdříve v Číně. Fyzicky i povahově je Kim Čong-un věrnou kopií svého otce. Ještě více se ale podobá zakladateli dynastie, svému dědečkovi Kim Ir-senovi. A to nejen svým účesem.

Podle jihokorejské agentury dokonce podstoupil několik plastických operací, které ho měly udělat ještě více podobným "Milovanému tatíčkovi", který podle legendy nikdy nezemřel.

"Drahý vůdce" Kim Čong-il byl jen pomyslný krok od odchodu na penzi, když v září 2010 na stranickém sjezdu zatím neoficiálně představil svého šestadvacetiletého syna - Kim Čong-una. 

Do minulého roku nikdo o nejmladším z Kimova rodu nic netušil. První zmínka o Kim Čong-unovi se objevila až s vydáním pamětí japonského mistra ve výrobě sushi, který v rodině vůdce strávil třináct let.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.