Na obálce již třetí Obamovy knihy jsou jeho dcery Sasha a Malia venčící rodinného psa Boa. A právě jim je také knížka věnována. Stejně jako dalším milionům mladých Američanů.

Cílem díla nesoucího název Of Thee I Sing: A Letter To My Daughters ("Tobě zpívám: Dopis mým dcerám") je motivovat dospívající mládež k lepším životům.

Obama na čtyřiceti stránkách vzdává hold třinácti osobnostem, ze kterých by si podle něj měli děti brát příklad. Mezi nimi je například první prezident Spojených států George Washington nebo i legendární hráč baseballu Jackie Robinson.

A stejně jako u dvou předchozích titulů, i tohoto se očekává, že se stane bestsellerem. Prezidentský pár si ale z tržeb nic nenechá. Veškerý výtěžek opět poputuje na charitu. Tentokrát na vzdělávací fond pro děti vojáků, kteří zemřeli nebo byli zmrzačeni ve vedených válkách.

Obama knihu napsal již před svým nástupem na prezidentský post. Splnil tak kontrakt s Random House, který mu uložil napsat tři knihy.

A šéf dětské sekce nakladatelství už láká čtenáře - kniha podle něj "oslavuje osobnosti, které spojily všechny Američany".

"Je to pocta vydat tak minořádnou knihu, jež je inspirativním skloubením slov a představ, historie a příběhů," řekl Chip Gibson.

Obama vydal již dvě knihy, Dreams From My Father ("Sny mého otce", 1995) a The Audacity of Hope ("Odvaha naděje", 2006). A jak americký prezident prozradil s manželkou Michelle zatím vydělali okolo 5,5 milionu dolarů, většinu z toho ale tvoří právě zisky z knih.

Barack Obama, USA, kniha
Související