Bývalý obránce Celtiku se do národního týmu vrací po sedmiměsíční pauze, naposledy nastoupil v březnovém přípravném utkání s Českou republikou. Po dohodě trenéra Craiga Leveina s vedením Wiganu by se měl Caldwell objevit pouze v jednom z kvalifikačních zápasů.

"Vědí, že Gary oba zápasy nezvládne. Jeden by ale měl vydržet a mám radost, že ho povolali. Z našeho pohledu mu to pomůže doléčit zranění a k návratu do formy," řekl kouč Wiganu Roberto Martinez.

Do týmu se po zranění vrací také brankář Craig Gordon. Ani gólman Sunderlandu však po doléčení zlomené ruky ještě za první tým nechytal a kouč Steve Bruce proto požádal Leveina, aby ho využil jen jako náhradníka.

V týmu je také záložník Glasgow Rangers Lee McCulloch, ten však zápas s Českem vynechá kvůli trestu. Nováčkem je naopak útočník Jamie Mackie z Queens Parku Rangers, spoluhráč českého brankáře Radka Černého. Trenér Levein také povolal dva spoluhráče útočníka Romana Bednáře z anglického West Bromwiche záložníky Grahama Dorranse a Jamese Morrisona.

Nominace skotské fotbalové reprezentace:

Brankáři: Allan McGregor (Rangers), Matthew Gilks (Blackpool/Angl.), Craig Gordon (Sunderland/Angl.).

Obránci: Alan Hutton (Tottenham/Angl.), Christophe Berra (Wolverhampton/Angl.), Kirk Broadfoot, David Weir, Steven Whittaker (všichni Rangers), Stephen McManus (Middlesbrough/Angl.), Gary Caldwell (Wigan/Angl.).

Záložníci: Charlie Adam (Blackpool/Angl.), Scott Brown, Shaun Maloney (oba Celtic), Graham Dorrans, James Morrison (oba West Bromwich/Angl.), Lee McCulloch (Rangers), Darren Fletcher (Manchester United/Angl.), Barry Robson (Middlesbrough/Angl.), James McEveley (Barnsley/Angl.).

Útočníci: Steven Fletcher (Wolverhampton/Angl.), Chris Iwelumo (Burnley/Angl.), Jamie Mackie (QPR/Angl.), Kenny Miller, Steven Naismith (oba Rangers).

Související