Doplňovačky, omalovánky i vysvětlení politického systému a jeho historie zábavnou formou. To vše jen za 3,59 dolarů, slibuje dětská kniha nesoucí název hnutí Tea Party.

32 stránková "aktivní" kniha, která je mnohými politology i odpůrci nebývale oblíbených aktivistů označována za pouhou propagandu jejich programu, ale jde na odbyt.

Její autor a zároveň vydavatel Wayne Bell prohlásil, že je "extrémně populární".

"Prodali jsme už mnoho tisíc," řekl v rozhovoru se stanicí CBS News. A kvůli velké poptávce na internetovém obchodě coloringbooks.com tak prý musí každý den nechávat dotisknout další a další výtisky.

A zároveň připomíná, že prodej nové knihy je mnohem úspěšnější než Obamova "verze" aktivní knihy.

"Tea Party vyzývá naše politiky, aby omezili roli vlády v každodenním životě a podpořili obyčejné lidi i podnikatele... Vláda by se nikdy neměla stát zátěží v našich životech," píše se na jedné ze stránek, která zároveň vyzývá děti, aby si vymalovaly vlajku Spojených států.

Podle Bella má publikace "učit děti (a jejich rodiče) o původu Tea Party a o tom, o co usiluje".

Jak ale zároveň odmítá, nejde o "žádné politické prohlášení". Samotné politické uskupení prý za vydáním knihy nestojí. A tak ani nedostává žádná procenta z prodaných kusů.

I přes úspěch na poli prodeje ale Bell přiznává, že mu přišlo již několik dopisů a zpráv na jeho mobilní telefon, které mu kvůli publikaci hrozí smrtí. Podrobnosti si ale prý nechá pro sebe.

Související