Útočník Milan Michálek přispěl ve čtvrtečním utkání NHL gólem a asistencí k vítězství Ottawy 5:3 nad Floridou a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Český hokejista se prosadil v 26. minutě, kdy trefou ve vlastním oslabení vyrovnal na 1:1.

Senátoři pak vstřelili další čtyři góly v řadě, Panterům se podařilo zmírnit porážku až dvěma brankami v třetí třetině. Brankář Tomáš Vokoun si připsal 23 zákroků, jeho tým prohrál potřetí z posledních čtyř zápasů.

Střelecky se prosadil také další český útočník Radim Vrbata, jenž pomohl gólem k výhře Phoenixu 4:2 na ledě Detroitu. Kojoti rozhodli o svém úspěchu už v první třetině, kterou vyhráli 3:0.

Vrbata otevřel skóre zápasu v 8. minutě, když se zmocnil puku ve středním pásmu, protáhl se mezi dvěma obránci a samostatný nájezd na brankáře Chrise Osgooda zakončil perfektním bekhendovým blafákem. Asistenci u gólu si připsal Petr Průcha.

Výsledky NHL:

Boston - Toronto 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 20. Bergeron, 33. Seguin. Střely na branku: 32:20. Diváci: 17.565.

Detroit - Phoenix 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
Branky: 34. Franzén (Hudler), 44. Holmström - 12. a 60. Korpikoski, 8. Vrbata (Průcha), 9. Yandle. Střely na branku: 45:36. Diváci: 18.165.

Columbus - Edmonton 3:2 po sam. náj. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. Pahlsson, 19. Wilson, rozh. nájezd Nash - 8. Horcoff, 50. Hall (Hemský). Střely na branku: 41:27. Diváci: 9.128.

Calgary - Colorado 5:6 (2:1, 2:2, 1:3)
Branky: 7. Hagman, 14. Jackman, 32. Stajan, 39. O. Jokinen, 55. Tanguay - 8., 37. a 37. Stewart (na první Hejduk), 42. Yip, 47. Galiardi, 58. Winnik. Střely na branku: 19:36. Diváci: 19.289.

Nashville - St. Louis 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 33. Steen, 53. Berglund, 56. D'Agostini. Střely na branku: 24:34. Diváci: 15.506.

Minnesota - Washington 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 8. Kobasew, 40. M. Koivu (Židlický) - 59. Ovečkin. Michal Neuvirth odchytal za Washington 59 minut, ze 17 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 88,2 procenta. Střely na branku: 17:22. Diváci: 17.352.

Dallas - Los Angeles 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Branky: 17. B. Richards, 51. Segal - 4. Brown, 34. Ponikarovskij, 34. Simmonds, 45. Mitchell, 59. Justin Williams. Střely na branku: 32:24. Diváci: 11.306.

Ottawa - Florida 5:3 (0:1, 3:0, 2:2)
Branky: 26. M. Michálek, 34. Fisher, 35. Z. Smith, 42. Kovaljov, 44. Alfredsson (M. Michálek) - 11. McCabe, 47. Higgins, 60. Santorelli. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 28 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 82,1 procenta. Střely na branku: 28:31. Diváci: 16.294.