Hvězdami našlapaný celek Miami v NBA prohrál už třetí z omi zápasů, které v nové sezoně odehrál. Přitom v utkání s Utahem nedokázali LeBron James a spol. využít náskok 22 bodů a prohráli 114:116 po prodloužení.

Millsap dal 46 bodů

Hvězdou zápasu byl Paul Millsap, který odehrál svůj životní zápas a k výhře Jazz přispěl 46 body a košem v poslední vteřině zápasy vyrovnal na 104:104 a poslal zápas do prodloužení.

"Nemám slov. Prohrávali s takovým týmem, a přesto jsme dokázali vyhrát," řekl Millsap. "Vyhrabali jsme se z toho. Pro nás je to skvělá vizitka," dodal. Jazz předvedli velký obrat podruhé za sebou. V sobotu s Los Angeles Clippers prohrávali už o 18 bodů, ale dokázali vyhrát 109:107 v prodloužení.

Miami k výhře nestačil ani skvělá dvojice LeBron James a Dwyane Wade. James si s 20 body, 14 asistencemi a 11 doskoky připsal 29. triple double v základní části NBA v kariéře a Wade přidal 39 bodů.

"Myslím, že jsme začali trochu panikařit," popsal výkon Miami Wade. "Je to pro nás lekce a doufám, že se poučíme, že v takových situacích musíme bojovat až do konce," přidal trenér Heat Erik Spoelstra. "Zápas jsme měli pod kontrolou, ale nezvládli jsme to," dodal.

V Indianě byl rekord blízko

Velkou střeleckou show viděli diváci také v Indianě, která porazila Denver 144:113. Domácí hráči zaznamenali ve třetí čtvrtině 54 bodů, což je nejlepší výkon v historii klubu. V NBA bylo něco takového naposledy podařilo před 20 lety a od rekordu soutěže dělily hráče Pacers čtyři body.

"Na takovou čtvrtinu se bude vzpomínat hodně dlouho," řekl trenér Indiany Jim O'Brien. "Nejdřív se rozvodnila řeka, pak se protrhla hráz a nás to smetlo," přidal kouč Nuggets George Karl.

Pacers navíc mohli třetí část zakončit se stoprocentní bilancí střel z pole, ale Josh McRoberts necelé dvě vteřiny před koncem tříbodovou střelou minul. Indiana tak proměnila 20 z 21 pokusů. "Kdybych to věděl, tak bych jenom naznačil střelu a radši přihrál Miku (Dunleavymu)," řekl McRoberts. "Taky jsem netušil, že se nám něco takového může povést. Kdybych to ale věděl, míč bych mu hned sebral," žertoval po utkání Dunleavy. "Ale odehrál dobrý zápas, takže to napravil," dodal.

Výsledky NBA: Indiana - Denver 144:113, LA Lakers - Minnesota 99:94, Miami - Utah 114:116 po prodl., Milwaukee - New York 107:80, New Jersey - Cleveland 91:93, New Orleans - LA Clippers 101:82, Portland - Detroit 100:78.

4. Oklahoma City     6 3 3 50,0
5. Minnesota           8 1 7 12,5