Už brzy by měl internetový server zveřejnit nové informace o neupřesněném tématu, které budou prý sedmkrát obsáhlejší než 400 tisíc tajných dokumentů o válce v Iráku.

"Je na nás vyvíjen již několik měsíců silný tlak. Pomozte nám, abychom si zachovali sílu," píše WikiLeaks na svém webu. Zároveň odkazuje na stránky, kam je možno posílat peníze, píše agentura AFP.

Oznámení WikiLeaks přichází v době, kdy je na jejího zakladatele a šéfredaktora, Australana Juliana Assangeho vydán mezinárodní zatykač. Zatykač vydalo Švédsko v souvislosti s obviněním, že se Assange ve Švédsku dopustil znásilnění, sexuálního obtěžování a nedovoleného nátlaku.

Assange spáchání jakéhokoli sexuálního deliktu ve Švédsku popírá. Místo jeho současného pobytu není známo, podle některých zdrojů se ale pohybuje mezi Švýcarskem a Británií.

Server WikiLeaks zveřejnil letos statisíce tajných dokumentů o operacích v Afghánistánu a Iráku. Vysloužil si za to ostrou kritiku Pentagonu. Šlo o zhruba 400 tisíc hlášení o vojenských akcích amerických vojáků od ledna 2004 do konce roku 2009.

Dokumenty se týkají četných případů mučení, jehož se dopouštěly irácké síly, jakož i o více než 300 případů mučení, které údajně spáchaly koaliční síly. Americké ministerstvo obrany zveřejnění dokumentů označilo za "nejvážnější únik tajných vojenských dokumentů v historii".

Assange rovněž letos v létě ve Stockholmu slíbil zveřejnění 15 tisíc dalších vojenských dokumentů o válce v Afghánistánu. Ještě do konce roku mají prý být také zveřejněny citlivé dokumenty týkající se například Libanonu nebo Ruska.

Související