Postarší německou turistku v moři před jejím hotelem v egyptském letovisku Šarm aš-Šajchu napadl v neděli žralok. Žena útok nepřežila, oznámily místní úřady. Podle agentury AFP je to v tomto týdnu potřetí, kdy žralok u egyptského pobřeží napadl turisty.

Mořský dravec asi sedmdesátileté ženě ukousl levou nohu a pravé předloktí, sdělily AFP zdravotnické zdroje v populárním turistickém letovisku na pobřeží Rudého moře. Agentura AP napsala, že žena zemřela bezprostředně po útoku.

Neštěstí se stalo v moři v lokalitě luxusních hotelů Naama Bay. "Všechny vyháníme z vody," řekl AFP pracovník úřadu pro ochranu životního prostředí.

Žraloci tento týden plavce ve vodách u Šarm aš-Šajchu napadli dvakrát. Zmrzačili přitom čtyři turisty z Ruska a Ukrajiny.

Egyptský ministr životního prostředí ve čtvrtek oznámil, že byli uloveni dva mořští dravci, kteří zřejmě měli oba útoky na svědomí.

Organizace pro ochranu přírody v Hurgádě (HEPCA) ovšem v pátek uvedla, že lovci zabili nesprávného žraloka a skuteční původci útoků dál volně plavou v moři.

Podle ředitele sinajského úřadu pro ochranu přírody žraloci obvykle na člověka neútočí. Určité poruchy jejich nervového systému ale mohou způsobit, že jej výjimečně napadnou.

Jiní odborníci se domnívají, že žraloky mohl k břehům vyhnat nedostatek potravy v jejich přirozeném prostředí, kde nadměrně často loví rybáři. Guvernér Jižního Sinaje se domnívá, že dravce mohly ke břehům nalákat zdechliny beranů z lodi převážející dobytek.

Související