Basketbalisté Cleveland Cavaliers nejspíš získají novou hvězdu, která má na domácí zápasy přilákat více diváků. Nejedná se ale o žádného sportovce, ale o muže, jenž poslední roky žil na ulici. 

Ted Williams se stal novou americkou senzací téměř přes noc. A nyní je prý připraven na nový život.

Přitom ještě před pár dny spal v ručně vyrobeném přístřešku ve křoví a vydělával si na živobytí na krajnici jedné z columbských silnic.

Měl ale štěstí. Zvěsti o jeho sametově jemném barytonu, který za dolar "nabízel" projíždějícím řidičům, se brzy roznesly a netrvalo to dlouho a jeden novinář z místního listu si jej přijel osobně ověřit.

Start nové kariéry na YouTube

Poté umístil video muže s "rozhlasovým hlasem" na server YouTube.com a dokonale tak zpečetil Williamsův osud.

Za pouhé tři dny ho zhlédlo přes 11 milionů lidí z celého světa. A žádosti o interview začaly pomalu přicházet. Williamse ale potěšily především nabídky práce.

"Je to naprosto neuvěřitelné," přiznal se majitel jedinečného hlasu agentuře AP. "Stále nemohu uvěřit tomu, co se stalo," pokračoval dojatě při vzpomínce, že ještě před pár dny chodil okolo silnic s papírovou cedulí v ruce, na kterou "lákal" potenciální zvědavce.

"Bůh mě obdařil hlasem za milion dolarů a já jen doufám, že s ním dobře naložím," dodává bývalý hlasatel jednoho lokálního rádia.

Nadějnou kariéru třiapadesátiletého muže před čtrnácti lety zastavily dvě věci: alkohol a drogy. Jak k tomu sám podotýká, zničily také jeho do té doby šťastnou rodinu. Od své manželky a pěti dětí odešel a najednou neměl nic. Poslední dva roky je ale prý "čistý".

Nyní ale dostal druhou šanci na návrat do života - získal nabídku od clevelandského basketbalového klubu. Na jeho stadionu by měl působit jako hlasatel při zápasech národní ligy NBA.   

Pokud smlouvu s "Kavalíry" podepíše, bude mít příští dva roky také kde bydlet. Přesné znění kontraktu se prý stále ještě dolaďuje, uvedl mluvčí klubu Tad Carper. Jak ale Williams přiznal, dostal i další nabídky práce. Mezi nimi je i ta od studia NFL Films, které působí v profesionální lize amerického fotbalu NFL.

Můj sen? Znovu vidět maminku

Co je ale podle něj na to všem nejlepší? "Možnost znovu navštívit mou dvaadevadesátiletou maminku," řekl v ranní show televizní stanice CBS. Ta prý stále bydlí v tom samém brooklynském bytě, kde před lety vychovala své děti. Syna ale neviděla už více než deset let.

Kontaktovala ji už Williamsova bývalá manželka, aby jí sdělila, co vše se přihodilo, píše server Daily News. "Nemohla tomu uvěřit. Byla naprosto ohromená," popisovala rozhovor Patricia Kirtleyová.

Sám šťastný "bezdomovec" se za svou matkou chtěl vydat hned ve středu. Zaměstnanci ohijského letiště ho ale odmítli na palubu letadla směr New York pustit - neměl prý průkaz totožnosti. Celé odpoledne pak strávil na úřadech, aby potřebné dokumenty získal. Už brzy se prý "domů" opět vydá.

Související