Devětadvacetiletá anglická zdravotní sestra doplatila na to, že se jmenuje stejně jako budoucí britská princezna Kate Middletonová. Administrátoři Facebooku její účet považovali za falešný a zablokovali ho. Přestože je na sociální síti zaregistrovaná dva roky.

"Byla jsem z toho v šoku. Chtěla jsem svým známým poslat zprávu a když jsem klikla na tlačítko poslat, tak mi to zahlásilo, abych se přihlásila," řekla "falešná" Kate Middletonová. "Když jsem to zkusila, tak se mi zobrazilo oznámení, že jsem podvodník a můj profil byl zablokován," dodala.

"Mám tam svoje fotky. Nerozumím tomu, proč mi prvně nenapsali a nezeptali se, kdo jsem."

"Denně řešíme tisíce případů falešných profilů. Samozřejmě, sem tam se zmýlíme, jako v tomto případě. Když se to stane, pracujeme na tom, abychom omyl co nejdříve napravili," řekl mluvčí Facebooku.

"Stále se na svůj účet nemůžu dostat," postěžovala si Middletonová v pondělí deníku Telegraph. Její účet byl přitom zablokován už ve čtvrtek. "V únoru chci uspořádat oslavu svých 30. narozenin, ale kvůli zablokovanému účtu nejsem s polovinou přátel v kontaktu."

"Zajímavé, že účet nesmazali mému příteli," řekla Middletonová. Ten se totiž jmenuje stejně jako známý britský moderátor Jonathan Ross.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru