Slovenští Romové v osadách už nebudou mít možnost pořádat v den výplaty sociálních dávek bujaré oslavy. Ministerstvo práce a sociálních věcí spouští pilotní projekt jejich vyplácení prostřednictvím e-pay karet.

Nakládání s penězi mají sledovat lidé z úřadů práce, kteří dostanou kompetence dávky podle poznatků upravovat. Resort se inspiroval zkušenostmi z USA a Velké Británie.

Hotovost jen za veřejné práce

Na karty přijdou všechny dávky, které občanovi náležejí. Mají být použitelné ve všech terminálech. Ovšem pouze k placení, hotovost nevydají.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.