Protest českých lékařů překročil hranice. Ačkoliv zčásti dosáhli svého, čím víc se blíží 1. březen, tím zamotanější hlavu mají i některé slovenské nemocnice. Zatím se nepotvrzuje, že by se slovenští zdravotníci masově chystali odejít do Česka a případně nahradit revoltující kolegy, ale některá zařízení, například v příhraničním městě Skalica, se prý na krizi připravují.

Nervozita Slováků roste

"No připravují? Mám otázku. Na co se můžeme připravovat? Kolik lékařů skutečně na Moravě odejde? Kdo mi to může přesně říct? Neví to nikdo. Všechno, co se kolem toho objevuje, stojí na hliněných nohách," reagoval na prosbu HN o schůzku ředitel skalické nemocnice Ivan Medlen.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.