Na třetím místě skončil čerstvý mistr světa v superobřím slalomu Ital Christof Innerhofer se ztrátou 76 setin na vítěze. Český reprezentant Ondřej Bank ztratil na nejlepšího sjezdaře 3,36 sekundy a skončil na 21. pozici.

Kanaďané tak poněkud překvapivě drží korunu pro lyžařského krále. Před dvěma lety totiž sjezd ve Val d'Isere opanoval John Kučera, Kanďan s českými kořeny. Země s javorovým listem ve vlajce přitom nikdy dřív žádnou disciplínu sjezdového lyžování nevyhrála.

Devětadvacetiletý Guay první závod šampionátu super-G nedokončil, ale dnes překvapil dravou jízdou zejména v druhé části trati. Ve své kariéře získal vůbec první medaili z vrcholných soutěží, dosud byl nejlépe čtvrtý na MS ve sjezdu v roce 2005 ve švédském Aare.

Ve Světovém poháru má Guay na kontě jediné vítězství ve sjezdu, a to právě v Ga-Pa před čtyřmi lety. Dnes navázal na triumf svého krajana Johna Kucery před dvěma lety ve Val d'Isere. Kucera se letos zotavuje ze zlomeniny levé nohy z loňské sezony.

Favorité selhali. Až na Cuche

Šestatřicetiletý Cuche jako jediný z favoritů předvedl skvělou jízdu, v první části dokonce vedl, ale náskok na Guaye neudržel. Přesto vylepšil nepopulární čtvrté místo ze superobřího slalomu. Ve špičkové formě jezdí na MS Innerhofer, který na čtvrté místo odsunul nejlepšího z Rakušanů Romeda Baumanna.

Zklamáním skončil závod pro Američana Bodeho Millera, jenž nabral na vítěze manko 2,42 sekundy. Spokojen nebyl ani pětatřicetiletý Rakušan Michael Walchhofer, který jel svůj poslední sjezd na mistrovství světa v kariéře a obsadil sedmé místo. Pátý byl Nor Aksel Lund Svindal.

Náročná, hrbolatá a i přes teplé počasí zmrzlá trať lyžaře vyčerpávala a přiváděla až na pokraj sil. Řada závodníků dokonce kvůli bolesti ve stehnech nedokázala v cíli v klidu zastavit a upadla včetně Svindala, který se ze sněhu jen těžko zvedal.

Muži - sjezd:
1. Guay (Kan.) 1:58,41, 2. Cuche (Švýc.) -0,32, 3. Innerhofer (It.) -0,76, 4. Baumann (Rak.) -1,10, 5. Svindal (Nor.) -1,42, 6. Šporn (Slovin.) -1,84, 7. Walchhofer (Rak.) -1,87, 8. Clarey (Fr.) -1,94, 9. Feuz -2,06, 10. Hoffmann (oba Švýc.) -2,07, ...21. Bank -3,36, Vráblík (oba ČR) nedokončil.