Moskevská justice má nový skandál: sekretářka jedné soudkyně za svou nadřízenou sama rozsoudila na 200 případů, aniž za své verdikty zinkasovala jediný úplatek. Vyšetřovatelé si počínání úřednice vysvětlují "zvráceným" smyslem pro plnění pracovních povinností.

Na vše se podle serveru Life News přišlo náhodou: soudkyně Ljubov Sergejevová jednou nečekaně vstoupila do své pracovny a za svým stolem přistihla svou třiadvacetiletou asistentku Naděždu Sacharovovou, jak vyřizuje hromadu spisů. Ke svému zděšení zjistila, že dívka už jejím jménem podepsala pár rozsudků a opatřila je i razítkem soudu.

Soudkyně, která v Moskvě získala jistou proslulost rozhodnutími o zbourání nelegálně postavených vil, vzápětí odhalila, že podobných případů bylo více. Sekretářka dokonce nelenila "soudit" i o sobotách a nedělích. Mimo jiné dvě ženy zbavila svéprávnosti, přisoudila sporný byt, nařídila zkonfiskovat majetek dlužníka či vyřídit pár dědictví. A to vše naprosto nezištně.

Podle jiné verze si na podivnou justici postěžovala jedna dotčená strana, která se proti verdiktu v majetkovém sporu odvolala k vyšší instanci. A i tam rozsudek vzbudil pozdvižení, protože bylo známo, že soudkyně daný případ vůbec nechtěla soudit, nýbrž shodit ze stolu. A tak následovala kontrola. Ať tak, či onak, sekretářka je nyní stíhána za padělání dokumentů.

"Tvrdí, že se jen bála, že nestihne všechny papíry včas připravit," prozradil novinářům nejmenovaný zdroj z policejních kruhů. Dotyčné sekretářce prý "odcestovala střecha", jak se v Rusku říká pořádnému vyšinutí mysli. Dívku samozřejmě ještě čeká odborné vyšetření u psychiatrů.

"Sama teď nemohu pochopit, proč jsem to udělala. Myslela jsem si, že se to nikdo nikdy nedozví. Vše jsem chtěla udělat správně," vysvětluje sama Sacharovová.

Související