Osmapadesátiletý Sýkora, který loni dovedl Pardubice k extraligovému titulu, doplatil na to, že s ambiciózním týmem nestačil v play-off na Atlant Mytišči vedený krajanem Milošem Říhou.

Ke svému odchodu se dnes ještě vyjadřovat nechtěl. "Jsem právě na jednání s generálním manažerem. Nevím, jak dlouho bude trvat," omluvil se Sýkora, jenž bezprostředně po porážce v sedmém zápase play-off prohlásil, že by rád na střídačce Petrohradu pokračoval.

Vítězí hráči, prohrává trenér

Vedení mělo jiný názor. "Vítězí hráči, prohrává trenér. Při výběru hráčů bylo možné projevit větší taktickou pestrost a dosáhnout lepšího výsledku," nechal se slyšet po nezdaru ve čtvrtfinále šéf klubu a současně prezident KHL Alexandr Medveděv, který přislíbil výrazné změny na soupisce.

Navzdory tomu by měl v Petrohradu podle ruských médií zůstat brankář Jakub Štěpánek, přestože se v 56. minutě rozhodujícího zápasu s Atlantem dopustil chyby, po které soupeř vyrovnal na 2:2 a vynutil si prodloužení, v němž obrat dokonal.

V kádru SKA jsou ještě útočníci Petr Čajánek a Petr Průcha, kterým ale smlouvy po sezoně končí. Štěpánek má v Petrohradu kontrakt ještě na dva roky.