V uzavřené oblasti Černobylu zamořené radiací kdysi strávila čtyři a půl roku. Když teď ve zprávách vidí, co se děje okolo poškozené japonské jaderné elektrárny Fukušima I, bojí se toho nejhoršího. "Je to jako déjà vu," říká Natalia Manzurova, bývalá likvidátorka škod dosud největší nukleární katastrofy v historii.

Do bezpečnostního pásma u Černobylu byla tehdy pětatřicetiletá inženýrka z jaderné elektrárny v ruském Ozersku povolána v dubnu 1986 společně se třinácti dalšími vědci. Jejich úkol byl jasný: podat zprávu o zamořené a spálené krajině.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Likvidátorka škod černobylské katastrofy Natalia Manzurova tvrdí, že vláda lidem nikdy neřekne celou pravdu o rozsahu jaderné pohromy. Podle ní jde totiž především o velký jaderný byznys.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.