Zdravotní potíže Tomáše Vokouna, který zneškodnil 23 z 24 střel soupeře, začaly v průběhu třetí třetiny, přesto v brance Panthers vydržel až do konce základní hrací doby.

V prodloužení už Vokouna nahradil Scott Clemmensen, s nímž ale Florida druhý bod navíc nezískala a prohrála s Pittsburghem 1:2 po samostatných nájezdech.

Podle serveru nhl.com má Vokoun problémy se svalem na zádech. Zatím není jasné, jak vážné zranění je a zda bude moci český brankář chytat v dalším zápase.

"Nechtěl jsem Clemmensena pouštět do brány za stavu 1:1, když zbývalo jen pár minut do konce třetí třetiny. Proto jsem vydržel až do konce, aby se mohl trochu rozcvičit," uvedl Vokoun.

Boston už má jistotu

Hokejisté Bostonu zvítězili 2:1 ve Philadelphii a jsou pátým týmem soutěže, který si zajistil účast ve vyřazovací části. K úspěchu na ledě vedoucího týmu Východní konference přispěli jednou asistencí i čeští hráči Tomáš Kaberle a David Krejčí, kteří stáli u zrodu vyrovnávajícího gólu.

Krejčí vyhrál vhazování pro Kaberleho, jehož střelu uklidil do odkryté branky Nathan Horton. O výhře Bruins pak rozhodl v 57. minutě Brad Marchand.

Pittsburgh – Florida 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky: 39. Lovejoy, rozhodující nájezd Kovaljov – 36. R. Carter. Střely na branku: 28:38. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 60 minut, inkasoval jeden gól z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 95,83 procenta. Diváci: 18 270.

Atlanta – Ottawa 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 1:2 – 0:0)

Branky: 5. Wheeler, 31. Little, 31. Maxwell, 43. M. Stuart, rozhodující nájezd Ladd – 6. a 55. Svatoš (na druhou Kuba), 34. Neil, 48. Condra. Střely na branku: 47:28. Diváci: 16 392.