Sedmý nasazený Berdych, jenž na Floridě obhajuje loňskou finálovou účast, se o čtvrtfinále utká s Němcem Florianem Mayerem, s nímž v dosavadních třech vzájemných duelech ztratil pouze set.

Pětadvacetiletý Berdych začal zápas prohraným podáním a dlouho se marně snažil získat servis zpět. Podařilo se mu to až v desátém gamu, v němž Berlocq za stavu 5:4 podával na vítězství v setu a vedl 30:0.

Nestačilo ani vedeni 6:4

Český favorit ale čtyřmi body za sebou hru získal, poprvé prolomil soupeřovo podání a sada dospěla do tie-breaku. V něm Argentinec, který střídal dvojchyby s esy či přímými body z podání, nevyužil vedení 6:4 a dohromady tři setboly, Berdych oproti tomu proměnil svou druhou možnost k zisku sady ve výhru 10:8.

Dvaasedmdesátého hráče světa Berlocqa těsná ztráta setu nerozhodila a dál trápil Berdycha tvrdými a umístěnými míči ze základní čáry. Na dvě ztráty podání dokázal vždy Berlocq zareagovat rebrejkem, neuspěl až poté, kdy v jedenácté hře přišel o servis v setu potřetí.

Berdych vedení 6:5 potvrdil, když sedmým esem při prvním mečbolu zápas po dvou hodinách a 15 minutách ukončil.

Wozniacká nečekaně dohrála

O překvapení se postarala německá tenistka Andrea Petkovicová, jež v osmifinále vyřadila světovou jedničku a vítězku předchozího turnaje v Indian Wells Caroline Wozniackou. Přemožitelka Ivety Benešové z třetího kola postoupila do čtvrtfinále po dvou a půl hodinách a výhře 7:5, 3:6 a 6:3.

Muži (dotace 4,5 milionu dolarů): 3. kolo: Berdych (7-ČR) - Berlocq (Arg.) 7:6 (10:8), 7:5.

Ženy (4,5 milionu dolarů): 4. kolo:Šarapovová (16-Rus.) - Stosurová (4-Austr.) 6:4, 6:1, Dulgheruová (26-Rum.) - Pcheng Šuaj (Čína) 6:3, 6:4.