Za poslední tři týdny pracovníci společnosti Tokyo Electric Power (TEPCO) napumpovali do chladicích nádrží poškozených reaktorů tisíce litrů vody. Nyní je ale budou muset vypustit do oceánu.

Minulý týden TEPCO přiznala, že z její poškozené elektrárny Fukušima I skutečně uniká radioaktivní voda. Záchranáři chtěli potrubí nejdříve ucpat betonem.

Po neúspěšném pokusu přišla na řadu směs polymerního prášku s pilinami a roztrhanými novinami. Bohužel opět bez úspěchu. Záchranné práce ale stále pokračují a už v pondělí odpoledne by měl proběhnout další pokus o zastavení unikající vody.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.