Realitní kanceláře v České republice mají oproti době boomu méně zakázek, a navíc si více vybírají. Přitom se snaží efektivněji vytěžovat svoje makléře. Vyplývá to z průzkumu společnosti EuroNet Media, která provozuje servery Realitycechy.cz a Realitymorava.cz. Dotazníkového průzkumu, který mají HN k dispozici, se podle této společnosti zúčastnila stovka realitních kanceláří z celé České republiky.

"Překvapilo mě, že se realitní kanceláře pouští raději do menšího počtu zakázek. Byla doba, kdy tomu tak nebylo," řekl Michal Pich, jednatel společnosti EuroNet Media. Zatímco před nástupem recese měl makléř nabraných třeba 150 nemovitostí, dnes je to často jen 30 až 50. U většího počtu nemovitostí totiž hrozí, že makléř ztrácí přehled o nabízených nemovitostech, a nemůže se naplno věnovat klientovi. "Práce realitního makléře není o kvantitě," dodal Pich. V zahraničí je přitom podle něj běžné, že makléř se stará o maximálně 30 nemovitostí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Méně práce, vyšší kvalita? Jak zjistil průzkum společnosti EuroNet Media, realitní makléři mají v současnosti na starosti zhruba o třetinu méně nemovitostí než v době boomu. Faktem je, že ne vždy platí, že čím více nemovitostí kancelář nabízí, tím kvalitnější služby, říká Michal Pich, jednatel EuroNet Media.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.