Útoky z 11. září roku 2001 na světové obchodní centrum v New Yorku změnily celosvětový pohled na terorismus. Komplexní bezpečnostní přístup nabral pro lidstvo daleko větší význam a jméno Usáma bin Ládin se stalo symbolem teroristického nebezpečí. Vůdce teroristické organizace Al-Káida je nyní mrtev, fanatický islamistický bojovník však v uplynulých letech zapříčinil mnoho bezpečnostních opatření. Jak se svět brání terorismu po necelých 10 letech od útoků na newyorské WTC?

Biometrické pasy

Každý, kdo chce navštívit USA bez víz, bezpodmínečně musí vlastnit biometrický pas, který české úřady vydávají od září roku 2006. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.