Měl Usáma bin Ládin u sebe zbraň, když na něho příslušník amerického komanda zamířil a vystřelil? Držel jako živý štít svoji manželku nebo jinou ženu? Bylo zabití vůbec legální?

Pochybností kolem smrti nejhledanějšího teroristy světa je stále hodně a nejen od zastánců různých konspiračních teorií. Protiřečí si i vyjádření Bílého domu. V pondělí hlavní prezidentův protiteroristický poradce John O. Brennan řekl, že bin Ládin byl ozbrojen, a proto na něj  příslušník komanda okamžitě vystřelil.

Zabita měla být i bin Ládinova žena. V úterý večer už mluvčí Bílého domu Jay Carney uvedl, že žena byla zraněna do nohy a bin Ládin nebyl ozbrojen. Odkud ty zmatky?

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.