Členů amerického komanda, které v neděli zabilo vůdce islámských teroristů Usámu bin Ládina, bylo osmdesát. Zpravodajci ovšem mohou sestavit obrázek zásahu jen z výpovědí 79 z nich, přičemž na americké straně nebyly žádné oběti. Kde je chyba? Nikde. Jeden z členů komanda byl totiž podle listu New York Times pes.

Jeho identita i rasa jsou stále utajovány. Jde buď o německého ovčáka, nebo o jeho belgickou variantu, píší noviny s odvoláním na vojenské zdroje.

Americká armáda stále více využívá psů především k hledání výbušnin, protože dvě třetiny obětí v konfliktech jako je ten afghánský mají na svědomí improvizovaná výbušná zařízení. Pes mohl při zásahu v bin Ládinově vile zjistit přítomnost výbušnin nebo dokonce očichávat kliky u dveří, zda nejsou zajištěny výbušným mechanismem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.