V Pákistánu se sousedé skutečně hodně "hlídají". Obecně prý ale platí, že kolem lidí z FATA, tedy kmenových oblastí, k nimž patřili i dva muži - majitelé bin Ládinova úkrytu, je lepší se nezajímat, komentuje nezájem o tajemnou vilu Tereza Engelová.

Podle ní vzhledem k úzkým vazbám některých složek ISI a armády na militantní islamisty (Haqqani, Laškar-e-Tajba, Quettská šúra atd..) nelze vyloučit, že alespoň část pákistánských bezpečnostních složek o Usámovi bin Ládinovi věděla a ví. Což prý ale s největší pravděpodobností není případ prezidenta Zardárího.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.