Řecké školy a státní úřady zůstaly ve středu zavřené. Nemocnice ošetřovali jen akutní případy. Do stávky se už tradičně zapojily všechny úseky dopravy - nefungovala meziměstská ani městská hromadná doprava, zastavily se vlaky, v Aténách nejelo metro. Na moře nevypluly lodě a stávkovali i letečtí dispečeři.

Přímo v Athénách se na dvou různých místech sešlo přes dvacet tisíc demonstrantů, kteří vyvolali potyčky s pořádkovými složkami. Na příslušníky bezpečnostních jednotek házeli kameny a zápalné lahve, ti jejich útok "odráželi" obušky a slzným plynem. Policisté zatkli třicet osob, z toho jedenáct nakonec zatkli. 27 lidí bylo zraněno, píše list Ta Nea na svém webu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.