Umar bin Ládin, čtvrtý syn Usámy, se od ideologie svého otce veřejně distancuje. Okolnosti jeho zabití ale označil za "zločinnou misi" a jménem všech bin Ládinových dětí vyzval k právní odpovědnosti za "ponižující záhubu" svého otce amerického prezidenta Baracka Obamu.

Vůbec poprve se Umar k zabití svého otce vyjádřil pro deník The New York Times. Uvedl, že nedostatek důkazů vede rodinu k pochybnostem, zda je bin Ládin skutečně mrtvý. "Není tu jeho tělo, neexistuje fotodokumentace ani videonahrávka o údajném zásahu", dodal.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.