Když člověk slyší termín "směrnice Evropské komise", tak obvykle dostává pupínky a dál nečte. Ale měl by, protože to jsou přesně ty dokumenty, které v důsledku mají velmi podstatný vliv na život běžného občana.

Například portál věnující se energetice v EU European Energy Review široce rozebírá první pokus Evropské komise regulovat zdanění paliv, ačkoli doposud pouze ovlivňoval jejich minimální cenu. EK chce uplatnit princip zdanění podle obsahu energie a emisí CO2, doposud se zdaňovalo podle množství.

Pokud by návrh byl přijat, tak nafta bude stát víc než benzín, biopaliva budou relativně levná a plyny LPG a CNG budou dražší. Z pohledu klimatické politiky a vnitřního trhu to dává smysl, ale otázkou je, zda na tak radikální návrh z Bruselu přistoupí národní státy.

O návrhu, který by ovlivnil ceny paliv si přečtěte ZDE

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.