Na půdu zeleného ostrova vstoupila britská panovnice symbolicky právě v zelené róbě. Přivítaly ji slavnostní salvy a náruč jí zaplavily kytice. Uvítání na vojenské základně Baldonell nedaleko Dublinu bylo vřelé stejně jako přijetí v prezidentském paláci. Tady zazněly pospolu britská a irská hymna, hudební doprovod, který se během Alžbětiny čtyřdenní návštěvy ještě mnohokrát zopakuje.

Alžbětu II. doprovází na cestě již tradičně manžel, princ Filip. Jejich první delší zastávkou je právě prezidentská rezidence, kde poobědvají a stráví odpoledne ve společnosti prezidentky Mary McAleeseové, jejího manžela Martina a premiéra Endy Kennyho.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.