Dominique Strauss-Kahn, který byl v New Yorku zadržen kvůli podezření z pokusu o znásilnění hotelové pokojské, je od pondělního večera v cele jednoho z největších vězeňských komplexů na světě. Věznice Rikers na jednom z ostrovů řeky East River severně od Queensu má pověst hrozivého a nebezpečného místa.

Celám se tu říká Hrobky. "Jsou ponuré, hlučné a nebezpečné", prohlásil známý obhájce Gerald Lefcourt. Rikers "je přeplněná a jídlo je strašné...Jsou tam skutečně těžké mříže a vrata, která vydávají řinčivý zvuk kdykoliv je někdo otevírá nebo zavírá".

Na rozhodnutí justice, zda jsou dostatečné důkazy pro zahájení soudního procesu, bude šéf MMF čekat v kobce o rozměru 12 metrů čtverečních. Vedle něj je momentálně ve věznici asi 14 tisíc lidí.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.