Ke stále sílícím hlasů, které kritizují údajný útok Dominiqua Strausse-Kahna na pokojskou v hotelu na newyorském Time Square, se přidal i americý ministr financí Tim Geithner. Ve svém úterním prohlášení Geithner uvedl, že Strauss-Kahn momentálně "není v pozici, kdy by mohl řídit Mezinárodní měnový fond".

"Myslím, že je důležité, aby rada MMF oficiálně ustanovila někoho, kdo bude toto přechodné období zastávat funkci výkonného ředitele," řekl ministr Obamovy administrativy.

Geithnerovo prohlášení přichází jen chvíli po kritice ze strany jeho australské kolegyně, podotýká list Guardian. "Vzhledem k zamítnutí kauce musí odstoupit, poškozuje celou instituci," prohlásila Maria Fekterová na setkání evropských ministrů financí v Bruselu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.