Při studiu Mladičova života to vypadá, jako by opravdu netrpěl jedinou slabostí – a takové hrdiny mají Srbové rádi, zejména když si mohou jejich život ještě trochu přibarvit, aby odpovídal stereotypu o národu, který se brání nepřátelům v obklíčení už celá staletí.

Život k němu byl tvrdý od začátku. Narodil se ve vesnici Božinoviči v západní Bosně, která tehdy, v roce 1943, patřila pod fašistický chorvatský ustašovský stát. Svého otce nepoznal, protože ho ustašovci zabili, když Ratkovi nebyly ještě ani dva roky. Ratko, který chtěl být učitelem nebo chirurgem, se v patnácti rozhodl pro vojenskou kariéru a postupně vystudoval všechny stupně jugoslávského vojenského školství.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.