Generál Ratko Mladić byl na útěku více než patnáct let. Ještě koncem devadesátých let se občas objevil "mezi lidmi", na fotbalovém zápasu, pohřbu nebo na synově svatbě. Někdy se svými bodyguardy, někdy bez nich.

Jeho čtvrteční zadržení vyvolalo v diplomatickém světě nadšení, ale i kritiku. Srbové ho prý mohli dopadnout mnohem dříve.

Zadržet hledaného zločince ale nebylo tak lehké, hájí se srbská strana, pro více než polovinu obyvatel je totiž Ratko Mladič "národní hrdina". A proto i ti, kdo o jeho úkrytech věděli, mlčeli - tedy až na jednoho.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.