Pentagon prohlásil, že útok hackerů poškodil zbrojovku Lockheed Martin jen minimálně. Žádné škody plynoucí z útoku tak neočekává.

"Dopad na ministerstvo obrany je minimální a neočekáváme žádný nepříznivý důsledek," napsala Reuters podplukovnice April Cunninghamová.

Společnost Lockheed Martin v sobotu potvrdila předchozí informace médií, že před týdnem odhalila a také zmařila "významný a úporný útok" na své informační systémy.

"Jako výsledek pohotových a promyšlených akcí, které jsme podnikli na ochranu sítě a zvýšení bezpečnosti informačních technologií, zůstal náš systém zajištěný," uvedla v e-mailu mluvčí Lockheed Martin Jennifer Whitlowová. "Ohrožen nebyl žádný zákazník, program ani osobní data zaměstnanců," konstatovala mluvčí největšího výrobce letecké techniky na světě.

Firma prý nepřetržitě pracuje na obnovení přístupu pracovníků k "síti informačních systémů", které se terčem kybernetického útoku staly 21. května.

Mají údaje o technologiích v Iráku a Afghánistánu

Agentura Reuters v sobotu informovala, že neznámí počítačoví piráti pronikli do zabezpečené počítačové sítě koncernu Lockheed Martin a několika dalších armádních dodavatelů USA. Zaměstnanci největšího dodavatele zbraní pro Pentagon tak neměli možnost přihlašovat se k firemním e-mailům z mobilních zařízení.

Lockheed disponuje citlivými daty o zbrojních systémech i o vojenských technologiích používaných v současné době v bojích na území Iráku a Afghánistánu. Je zároveň největším dodavatelem informačních technologií pro americkou vládu.

Podnik vyrábí mimo jiné stíhačky F-22 a F-35, loni zaměstnával celkem 133 tisíc lidí a vytvořil tržby 45,8 miliardy dolarů (přes 785 miliard korun).