Na seznamu obětí agresivní bakterie EHEC přibyly v pondělí dvě ženy ze spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko na západě země, 87letá žena z Parchimu v Meklenbursku-Předním Pomořansku na severovýchodě Německa a 75letý muž z Šlesvicko-Holštýnska. Počet mrtvých tak stoupl na 14.

Nejhorší situace je nadále v Hamburku a okolí. "Ztratíme další lidi," prohlásil šéf hamburské univerzitní kliniky Jörg Debatin. Na jejím oddělení intenzivní péče leží s nákazou čtyři děti a 14 dospělých. V kritickém stavu je v německých nemocnicích celkem 30 lidí, kterým selhaly ledviny. Ani překonání infekce pro ně podle lékařů nebude znamenat vítězství - hrozí jim trvalé poškození ledvin a nervové soustavy. Počet infikovaných se blíží 1200.

Krizový štáb tvořený zástupci německé vlády, vlád spolkových zemí a odborníků se sešel v berlínském institutu Roberta Kocha, kde hledá všechny varianty, které mohou pomoci překonat zatím neúspěšný boj s šířením bakterie. "Musíme si pospíšit, jde tu o lidské životy, " prohlásila německá ministryně zemědělství Ilse Aignerová.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.