Letošní obecní a regionální volby byly všeobecně považované za zkoušku Berlusconiho pravice. Jak ukazují předběžné výsledky, ztratila koalice italského premiéra kontrolu nad Milánem a jasné vítězství levice ukazují i čísla z Neapole, Boloně a Turína.

Po dvou třetinách sečtených hlasů vítězí v boji o křeslo starosty Milána levicový kandidát Giuliano Pisapia, který má více než 55 procent hlasů. Dosavadní starostka Letizia Morattiová z Berlusconiho strany Lid svobody (PDL) má pouze 45 procent. A rozdíl mezi nimi se s postupným sčítáním prvních výsledků nadále zvyšuje.

V Miláně, Berlusconiho rodném městě, kde sídlí jeho mediální a finanční impérium a kde hraje i jeho fotbalový klub AC Milán, je to pro levici historické vítězství. Pravice v něm vládla 18 let.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.