Naděje pro pacienty nakažené agresivní bakterií EHEC přišla z Heidelbergu. Zdejší lékaři přistoupili v loňském roce k experimentu, který byl poslední nadějí pro tři chlapce infikované střevní bakterií. Děti se jako zázrakem vyléčily a nyní se čeká, zda medikament zabere i na dospělou populaci.

Zatím nejagresivnější ze známých forem EHEC má na svědomí už 14 lidských životů. Dalších 40 lidí čeká v kritickém stavu na zlom v léčbě. Všem hrozí stejný osud. Smrtící EHEC drtí krevní destičky, což v těch nejtěžších případech vede k úplnému kolapsu imunitního systému. Bakterie produkuje toxiny, které zasahují buňky vnitřních orgánů, krevní buňky, začnou selhávat ledviny, dochází k neurologickým potížím, ztrátě řeči, poruchám pohybového ústrojí a pacient končí v kómatu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.