Nejnovější direktiva čínského Nejvyššího soudu má být prevencí před dalšími skandály s kontaminovanými potravinami a všeobecně rozšířeným porušováním bezpečnostních předpisů v čínském potravinářském průmyslu.

Trestat se bude každý přestupek a pokud v důsledku porušení pravidel bezpečnosti potravin zemře člověk, čeká pachatele trest smrti. Za méně závažné delikty budou tresty výrazně vyšší, než tomu bylo doposud.

"Bezpečnost potravin je v zájmu lidí a kvality života, sociální stability a budoucnosti čínské podoby socialismu," uvedl Nejvyšší soud v prohlášení. Upřesnil, že soudní procesy u vážnějších případů mají být veřejné. Zdůraznil, že se tvrdým postihům nevyhnou ani vládní úředníci, kteří v otázce bezpečnosti potravin často kryjí pachatele a nechávají se podplácet.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.