Vláda v Madridu bude žádat instituce Evropské unie o odškodné za obvinění, že zdrojem smrtící střevní nákazy jsou španělské okurky. Na skandál ve čtvrtek zareagoval premiér José Luís Zapatero.

"Už včera se na základě analýzy španělské Agentury pro bezpečnost potravin ukázalo, že neexistuje sebemenší náznak toho, že by španělská zelenina nebo ovoce obsahovaly původ vážné infekce," prohlásil Zapatero a dodal: "Teď máme před sebou ambiciózní úkol - musíme v co nejkratší době získat zpět naši dobrou pověst."

Španělé zároveň uvažují o právních krocích proti německé spolkové zemi Hamburk. Právě její hygienický institut totiž přišel už 26. května s obviněním, že za šířením smrtící bakterie stojí s největší pravděpodobností španělské okurky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.