Epidemie většinou postihují především děti, které nemají natolik vyvinutý imunitní systém, aby se mohly agresivním formám nákazy bránit. Zmutovaná střevní bakterií E.coli, která se už třetí týden šíří Evropou má ale poněkud jiný hlavní cíl - nakažení pacienti jsou hlavně dospělé ženy, a to bez rozdílu věku.

Lékaři i vědci si se záhadnou epidemií nevědí rady. Od čtvrtka je ale jasné, že za krvácivými průjmy, které mohou vést až k selhání ledvin, stojí vysoce nakažlivý a toxický mutant dvou druhů bakterie E.coli. Jeho původ může být živočišný a přenáší se pouhým podáním ruky.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.