Notoricky známé, ale i méně obvyklé hygienické zásady jsou jedním z hlavních témat, která kolují mezi Němci. Média dávají podrobné návody, jak na hrůznou bakterii vyzrát. Hygienické instituty jednotlivých spolkových zemí vyvěsily detailní informace na své webové stránky. Pokud je všechny shrneme, získáme opravdu hygienické desatero.

 

Screen shot 2011 06 03 at 12 12 47 PM1. Ruce - myjte si ruce častěji, než jste navyklí. Po použití toalety, po styku se zvířaty, po manipulaci se syrovým masem si ruce umyjte vždy, důkladně a  nejlépe dezinfekčním mýdlem. Hygienici doporučují nosit u sebe dezinfekční sprej, který vám pomůže očistit si ruce v momentě, kdy nemáte k dispozici vodu.

Screen shot 2011 06 03 at 12 13 04 PM2. Voda - nekoupejte se v přírodních vodách (potocích, rybnících, jezerech), které mohou být kontaminované fekáliemi z přilehlých polí nebo farem. Je dobré vyhnout se i veřejným koupalištím a bazénům.

Screen shot 2011 06 03 at 12 13 44 PM3. Ovoce, zelenina, mléko - ovoce a zeleninu vždy důkladně omyjte - navzdory zvyklostem raději teplou vodou, slupky vždy oloupejte nebo zeleninu tepelně upravte. Čerstvé mléko zahřívejte před konzumací nejméně 2 minuty na 70 stupňů Celsia.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.