Ani nové testy neprokázaly žádné stopy střevní bakterie EHEC v zeleninových klíčcích z ekologické farmy v dolnosaské obci Bienenbüttel. Ta byla v rámci plošných testů už jednou kontrolována. Pozitivní výsledek se ale nedostavil.

Testy německého Hygienického institutu prošlo zatím 23 ze 40 vzorků z podezřelé farmy. Kromě klíčků se testuje zálivková voda používaná k naklíčení, vzorky stolu, kde se rostliny zpracovávaly, i odběry z klimatizace v pěstírně, oznámil už v pondělí dopoledne mluvčí ministerstva Gert Hahne. U žádného vzorku se zákeřná střevní bakterie neprokázala.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.