Agresivní střevní bakterie z Evropy už je zřejmě za oceánem. Kanaďan, u kterého se potvrdila přítomnost toxinu shodného s nynější epidemií E.coli, přicestoval z Německa. Přítomnost jedovatého kmene bakterie EHEC potvrdí laboratorní testy za několik dní. Nebezpečí pozitivního výsledku vážně zvyšuje informace pacienta, který uvedl, že v Německu konzumoval zeleninové saláty.

První případ nákazy střevní bakterií enterohemoragická Escherichia coli potvrdilo už v pondělí i sousední Polsko. Nakaženou je devětadvacetiletá žena, která se vrátila ze severního Německa.

"Potvrdili jsme jeden případ a u dvou dalších máme podezření, týká se lidí, kteří nedávno pobývali v Německu. Výsledky dvou testů budou známy v příštích dnech," řekl Jan Bodnar, mluvčí polského Státního hygienického inspektorátu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.